kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Tai Chi
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Sporty walki

YMAA Wschodnioeropejska Kwatera Główna

Taijiquan jest stylem walki Qigong, praktykowanym w Chinach dla poprawy zdrowia i samoobrony od 700 lat. Praktykujący Taiji poznaje: metody relaksacji, wyczuwania i rozwijania cyrkulacji energii wewnętrznej Qi, sekwencję solo Taijiquan, techniki oraz sekwencję miecza Taiji, pchające dłonie, metody rozwoju siły wewnętrznej oraz medytację taoistyczną.

Stała praktyka Taiji, podobnie jak i innych form rekreacji ruchowej wspomaga leczenie następujących chorób: nadciśnienie tętnicze, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, artretyzm, astmę, choroby serca, dolegliwości żołądkowe i nerwice. Poprzez głębokie oddychanie oraz specjalne ćwiczenia (masaż organów wewnętrznych) wzmacnia je i podnosi ogólną witalność organizmu. Ćwiczenie Taiji jest szczególnie zalecane dla osób ze schorzeniami kręgosłupa nabytymi lub wrodzonymi (po konsulatcji lekarskiej) oraz bólami pleców. Osoby nadmiernie pobudliwe czy zestresowane odkryją już po kilkutygodniowej praktyce, że stają się spokojniejsze, bardziej skoncentrowane i odporne na stres.

Taiji to łagodne ćwiczenia nie wymagające nadmiernego wysiłku w związku z czym mogą je ćwiczyć kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Wystarczy tu nadmienić, że Mistrz T.T. Liang rozpoczął swój trening Taiji po pięćdziesiątce, a obecnie mając 96 lat jest znanym, szanowanym nauczycielem Taiji i cieszy się doskonałym zdrowiem. Taiji mogą ćwiczyć kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Przez pierwsze miesiące nauki ćwiczący poznaje zasady i podstawową teorię Taiji oraz Qi (energii wewnętrznej). Uczy się on tradycyjnej sekwencji składającej się ze 112 form. Sekwencja pochodzi z przekazu legendarnego mistrza Taijiquan Yang Ban-Huo syna założyciela stylu rodziny Yang - Yang Lu-Chan'a. Podczas pierwszych miesięcy swojego treningu ćwiczący poznaje również metody regulacji ciała, oddechu oraz umysłu. Zaznajamia się on z różnymi metodami oddechowymi i ćwiczeniami podnoszącymi i regulującymi poziom energii wewnętrznej Qi. Uczy się on również jak skoordynować oddech z ruchami, tak aby stały się one bardziej efektywne i przynosiły więcej korzyści.

W dalszym ciągu nauki poznaje zastosowanie form Taiji w samoobronie oraz techniki "pchających dłoni". Zaawansowani studenci poznają: sekwencję walki dla dwóch osób, techniki Qin Na, wolny sparing oraz rozpoczynają treningi z mieczem, szablą, kijem i włócznią. Trening ten da każdemu praktykowi wiele radości i satysfakcji w postaci dobrego zdrowia, rozładowania stresów i napięć, uspokojenia umysłu, ogólnej poprawy samopoczucia i większego zadowolenia z życia, a być może przyczyni się również do rozwoju duchowego ćwiczącego. Bardziej oddanym praktykom trening ten pozwoli na zbudowanie solidnego fundamentu dla treningu tradycyjnej, wojennej sztuki Taijiquan, zastosowań Taiji do walki oraz emisji siły walki (Fa Jin). Styl Yang nauczany w naszej szkole jest jednym z niewielu tradycyjnych styli ciągle przechowujących i przekazujących wojenną esencję tej niezwykle pięknej sztuki.

adres: Kraków
telefon:
e-mail: was@ymaa.net
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2019.