kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ducha -> Inne-
Doskonalenie -> Inne -> Aktorstwo
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Taniec

Sztuka w akcji

Sztuka w akcji to cykl comiesięcznych warsztatów i pokazów młodego polskiego performance i tańca współczesnego. Projekt powstał z inicjatywy Przemka Saneckiego, artysty performera, Adama Kamińskiego i Towarzystwa Kultury Czynnej, przy aktywnym wsparciu i patronacie galerii Entropia. Podziękowania należą się również zarządowi Teatru Arka za udostępnienie pomieszczenia, w którym odbywać się będą warsztaty. Ponadto program został objęty Mecenatem Samorządu Wrocławia.

Cykl rozpoczyna 26 września warsztat i performance kuratora projektu Przemka Saneckiego, a trwać będzie do czerwca przyszłego roku. Jednym z celów projektu jest prezentacja rosnącego na sile i coraz bardziej widocznego zjawiska nowego polskiego performance, uprawianego przez artystów debiutujących w okresie ostatnich kilku lat. Są wśród nich również i tacy, którym w realiach skostniałego wyższego szkolnictwa artystycznego udało się obronić dyplom z performance, oraz tacy, którzy zaistnieli już na "oficjalnej" scenie performance w Polsce i zagranicą. Swój udział zapowiedzieli m.in. grupa Sędzia Główny, Wojtek Bąkowski, Angelika Fojtuch, Miho Iwata, Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska.

Przewidziane jest ok. 10 edycji z których każda jest prezentacją pojedynczego performera lub grupy. Formuła cyklu przewiduje każdorazowo dwa dni, z których jeden dzień jest przeznaczony na kilkugodzinny warsztat poprowadzony przez artystę lub grupę, z kolei drugi na jego indywidualny performance w galerii Entropia.

Forma warsztatów nie jest z góry narzucona. Oferuje ona jedynie pewną ramę, w obrębie której artyści będą realizować swój eksperyment edukacyjny, będący bardziej odzwierciedleniem ich interpersonalnych relacji niż tradycyjnie pojętym workshop.

adres: Warsztaty odbywać się będą w siedzibie Teatru Arka przy ul.Menniczej, boczna ul.Świdnickiej - Wrocław
telefon: (71) 310 16 48
e-mail: przemyslaw.sanecki@wp.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.