kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Taniec
Doskonalenie -> Coś dla ducha -> Rozwój osobisty

Living Dance Form

Filozofia Living Dance Form

Living Dance Form to zintegrowany program aktywizujący umysł, ciało i duszę. Opiera się na założeniu, że w każdym z nas jest wewnętrzny mistrz, miejsce milczącej wiedzy, źródło energii, kreatywności i radości. Uczymy się, czy też przypominamy, jak naturalnie do niego dotrzeć i pozostać w kontakcie z większym zaufaniem i płynnością, na poziomie indywidualnym i w relacjach z innymi. To ruch z uwagą, medytacja, rozmowa, a także podejmowanie wyzwań na drodze do autentycznego, radosnego, pełnego życia, w którym różne jego aspekty łączą się w harmonijną całość.Ruch
Cały świat, każdy atom w każdej sekundzie pozostaje w ruchu, w zmianie. Nawet bezruch jest związany z ruchem. Jest nie tylko brakiem ruchu, pozwala znajeźć subtelniejszy ruch, głębiej. Cały świat tańczy dniem i nocą. A, gdy ciało tańczy, dusza również tańczy. Dla mnie każdy ruch jest tańcem, a przynajmniej może być tańcem. To taniec życia.

Uwaga


Nasza energia podąża za uwagą. W działaniu z uwagą tkwi niezwykła moc. Umiejętność skupienia, bycia tu i teraz, moc tworzenia. Ruch z uwagą to swojego rodzaju medytacja, sposób innego funkcjonowania, innego kontaktu ze swoim ciałem. Gdy nauczysz się tańczyć z uwagą, to nauczysz się żyć z uwagą. Oczywiście z większą uwagą, ponieważ ta droga nie ma końca. Cały czas odkrywamy kolejne aspekty, dotykamy głębszych warstw, pojawiają się nowe wyzwania.

Ciało


Ciało pamięta całą naszą historię, wszystkie doświadczenia, emocje, doznania. Ciało magazynuje wszystko, co nie przepłynęło swobodnie. Jest skarbnicą doświadczeń i wewnętrznej mądrości. Często też jest śmietnikiem i przeciążonym magazynem starego bólu, nieaktualnych postanowień, niewyrażonych pretensji, zablokowanych emocji. Ciało bardzo dużo wie, dużo potrafi, wystarczy mu na to pozwolić. Jeśli nauczysz się słuchać swojego ciała, podejmiesz więcej właściwych decyzji, a Twoje życie będzie bardziej pełne, szczęśliwe.

Harmonia


W tańcu łączy się niebo i ziemia, łączy się ciało i dusza, emocje i myśli, ja i drugi człowiek, my i świat. Tutaj uczymy się tańczyć w taki sposób, aby zestroić się głęboko z samym sobą i z otaczającym światem. Budujemy zaufanie do siebie, do swojej intuicji, do swojej mądrości. Uczymy się skupienia, zrozumienia, komunikacji. Wyznaczamy swoje granice i rozwijamy siłę. Uczymy się elastyczności, miękkości i otwieramy się na to, co przychodzi. Tańczymy w taki sposób przy muzyce, aby krok po kroku nauczyć się tańczyć, żyć zgodnie z muzyką duszy swojej i świata.

Świadomość


Wraz ze wzrostem świadomości siebie, ciała, siebie w relacji, otaczającego świata rośnie nasz wybór. Przestajemy być ofiarami otaczającej rzeczywistości, zaczynamy się z nią zaprzyjaźniać, zaczynamy ją współtworzyć. Bierzemy odpowiedzialność za siebie i za własne życie.

Autentyczność


To podążanie ścieżką swojego serca, zgodnie z duchem, z tao. To życie po swojemu, świętowanie po swojemu, budowanie relacji po swojemu. Nie przeciwko komukolwiek, ale korzystając ze swobody wyboru, z wolnej woli, z własnych mądrości. To poczucie prawdziwości siebie i dawanie sobie przyzwolenia na różne kolory tej prawdziwości. Taka postawa wymaga odwagi, ciągłej ciekawości, otwartości i determinacji, ale nagrodą jest poczucie wewnętrznej spójności i radość życia.

Poczucie humoru


Życie bez radości, bez humoru to jak owoc bez smaku. Poczucie humoru daje nam dystans do siebie, sprawia, że życie może być przygodą i że chce nam się podejmować ryzyko. Daje też nam tak ważną i często zapominaną lekkość.
adres: Warszawa
telefon: +48 608 620 388
e-mail: joanna@lukaszewicz-bernady.com
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.