kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Taniec
Doskonalenie -> Hobby -> Bębny

JOHN ENEMUO

BĘBNY

Warsztaty gry na bębnach i innych afrykańskich instrumentach perkusyjnych dla początkujących i zaawansowanych. Nauka brzmień, rytmów, współpracy i „rozmowy” między instrumentami. Od bardzo prostych i podstawowych uderzeń po skomplikowane, wielopoziomowe struktury rytmiczno-melodyczne.

Wprowadzeniem w warsztaty są tradycyjne inkantacje, które uwalniają duchową energię i dają rękom swobodę grania. Inkantacje grane na nigeryjskim flecie (opi), napełniają energią  wszystkie ręce, które będą uderzały w bębny podczas wspólnej pracy. Inkantacje śpiewane uwalniają ducha instrumentów i sprawiają, że stają się posłuszne. Inkantacje te nazywają się ichu-aja (ofiara). Nie mają jednak nic wspólnego z powszechnie rozumianą ofiarą i religijnymi rytuałami, są czysto muzyczne i duchowe, pozwalają poczuć energię i muzykę, i po prostu znakomicie się bawić.

Energetyczny i pobudzający czas, bez stresu, pośpiechu i frustracji codziennego dnia zarówno dla prowadzących, jak i dla uczestników.

TANIEC

Nauka tańca towarzyszącego muzyce igede i palm wine.

Nauka kroków i specyficznego ruchu. Nauka współpracy ciała z instrumentami. Poruszenie tych partii ciała, o których posiadaniu Europejczycy zapomnieli na co dzień.

Oprócz podstawowych elementów nauczymy się: egwu-ukwu (taniec talii), egwu-azu (taniec pleców), a także egwu-aka (taniec rąk) oraz egwu-ikpere (taniec kolan).

Ten taniec to więcej niż profesjonalny masaż.

Ten taniec relaksuje ciało i napełnia ducha radością, budzi radość i zmywa zmęczenie w twórczym wysiłku.

adres: Gdynia
telefon: 692462655
e-mail: akachukwu@wp.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.