kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Nordic Walking
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Gymstick

FUNDACJA AKTYWNI

Program fundacji Aktywni, którego hasło przewodnie brzmi „Podaruj sobie zdrowie”, pozwala przeciętnemu Polakowi zadbać o swoją formę fizyczną i zdrowie. Celem działań fundacji w ramach programu jest doprowadzenie do równowagi w organizmie i to na samym początku naszej drogi życiowej oraz kontynuowanie jej podczas normalnego, codziennego życia aż do późnej starości.

 

Schorzenia, jakie pojawiają się najczęściej (poza wypadkami losowymi takimi jak: złamania, wypadki) dotyczą głównie nie tylko jednego, ale kilku elementów funkcjonalności organizmu (aparatu ruchu): mięśni, kości, stawów, ścięgien, wiązadeł. Założeniem naszego programu jest usprawnienie aparatu ruchu poprzez docelowe wzmacnianie mięśni, rozciągnięcie ich oraz poprawę koordynacji ruchowej, które osłabiają się z wiekiem. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom wzmacniamy siłę, wytrzymałość, ruch, koordynację, czyli podnosimy sprawność organizmu, szczególnie aparatu ruchu.

Program fundacji Aktywni nie ogranicza się jedynie do ćwiczeń fizycznych i ruchowych. Równie ważny jest „trening” mentalny i rezultaty jakie dzięki niemu można osiągnąć. Hasło „w zdrowym ciele zdrowy duch” nic nie straciło ze swojej aktualności, odkąd pierwszy raz zostało zastosowane.

Z doświadczeń fundacji Aktywni wynika, że w Polsce sport i rekreacja są powszechnie dostępne dla młodych, zdrowych i bogatych. W całym kraju jest dostępna bardzo szeroka oferta klubów fitness i siłowni, w których można doskonale pracować nad swoją kondycją fizyczną. Problem polega jednak na tym, że większość z tych zajęć jest dostosowana jedynie do bardzo wąskiej grupy ludzi - najczęściej już wysportowanych i dysponujących w miarę zasobnym portfelem. Pozostałej części społeczeństwa pozostaje przysłowiowy pilot do telewizora.

Program Fundacji Aktywni zakłada stworzenie całej sieci obiektów, w których będą odbywały się zajęcia dopasowane do konkretnych grup odbiorców, a szczególnie do ich możliwości fizycznych, finansowych oraz, co może jest najważniejsze, mentalnych. W naszym programie nie ważna jest liczba urządzeń do ćwiczeń, ich marka, wielkość sali, czy reklama konkretnego dystrybutora lub marki, lecz kwalifikacje instruktorów, jakość ich pracy oraz zaangażowania liderów i współpracowników. Najważniejsze jest zapewnienie fachowej opieki wszystkim uczestnikom programu, poprzez opracowanie systemu kursów i zajęć, które uwzględniają potrzeby bądź dolegliwości poszczególnych grup uczestniczących w zajęciach oraz będą oddziaływać pozytywnie na ich ocenę, samopoczucie i jakość życia.
adres: ul. Leśna 17
05-420 Józefów (koło Otwocka)
telefon: (22) 789 17 11
e-mail: biuro@aktywni.info
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.