kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Taniec
Doskonalenie -> Hobby -> Malowanie
Doskonalenie -> Hobby -> Rzeźba

D O M K U L T U R Y / K I N O C H E M I K

SEKCJA WOKALNA
Instruktor: Roman Kruk
Muzyk i instruktor z wieloletnim doświadczeniem, wokalista i założyciel zespołów "Ślężanie" i "PEX-75". Pracował z wieloma utalentowanymi wokalistkami, m.in. Dorotą Ślęzak, Karoliną Staromiejską, Marią Małkiewicz.
Zajęcia: wtorek i środa 16:00
Dom Kultury "Chemik",
Aleja Jana Pawła II 27, tel. (077) 483 40 57

SEKCJA EDUKACJI INSTRUMENTALNEJ
Instruktorzy: Wiesław Kwinta,
Michał Kacperczyk i Dariusz Czarny
Zajęcia mają na celu naukę i doskonalenie warsztatu muzycznego oraz gry zespołowej. Uczestnicy przygotowują się do gry w młodzieżowych zespołach muzycznych, które prezentują się na koncertach i spotkaniach muzycznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
Zajęcia: wtorek i środa 16:00
Dom Kultury "Koźle", ul. Skarbowa 10, tel. (077) 482 35 69

KOŁO PLASTYCZNE I RZEŹBY
Instruktor: Arkadiusz Sawicki
W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież z terenu Kędzierzyna-Koźla. Poznają tajniki rzeźby w różnych materiałach: drzewo, gips, glina. Praca w sekcji stanowi doskonałe przygotowanie dla chętnych do kontynuowania nauki w tym kierunku w szkołach średnich i na studiach.
Zajęcia: środa 16:00 (grupa młodsza), 18:00 (grupa starsza)
Dom Kultury "Koźle", ul. Skarbowa 10, tel. (077) 482 35 69

ZESPÓŁ TEATRALNY "PIĘKNE I BESTIA"
Instruktor: Waldemar Lankauf
Waldemar Lankauf swoja pasją zaraża coraz większą rzeszę młodych ludzi. Spektakle realizowane przez grupę wielokrotnie prezentowane są na scenie Domu Kultury "Koźle", a także w szkołach i placówkach kulturalnych na terenie całego powiatu. Grupa bierze udział również w przeglądach i festiwalach na terenie całej Polski. Na swoim koncie ma kilka nagród i wyróżnień.
Zajęcia: wtorek 16:30
Dom Kultury "Koźle", ul. Skarbowa 10, tel. (077) 482 35 69

SEKCJA TANECZNA
ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "SPIN"
Instruktor: Balladyna Dziuba
Taniec określany na konkursach jako "disco dance". Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: młodszej (8-12 lata) i starszej (12-15 lat), liczących po 15 osób. a młodsza (8-12 lat). Zespół prezentuje swoje umiejętności na pokazach, podczas imprez kulturalno-oświatowych organizowanych w naszym mieście. Głównym założeniem jest udział w konkursach i przeglądach zespołów tanecznych.
Zajęcia: wtorek i czwartek 17:00 (grupa młodsza)
i godz. 18:00 (grupa starsza)
Dom Kultury "Koźle", ul. Skarbowa 10, tel. (077) 482 35 69

KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO "MOSSO"
Instruktor: Marek Trzemżalski
Zajęcia prowadzone są przez dyplomowanego trenera tańca. Klub działa w Miejskim Ośrodku Kultury od 1994 roku. Obecnie zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych. Dwa razy w tygodniu dzieci w wieku od 6 do 12 lat spotykają się w Domu Kultury "Chemik". Główny nacisk kładzie na rozwijanie ogólnej sprawności i koordynację ruchową, połączone z elementami tańca. Głównym filarem "MOSSO" są pary turniejowe. Klub grupuje młodzież w wieku 14-15 lat. W czasie spotkań instruktor rozwija w nich wrażliwość na muzykę, estetykę, grację, swobodę i elegancję ruchu. Przy KTT "MOSSO" działa także grupa taneczna dorosłych, doskonalących swoje umiejętności oraz uczących się nowych tańców. W ramach "MOSSO" działa dziecięcy zespół taneczny oraz sekcja tańca dla dorosłych.
Zajęcia: wtorek 16:30, czwartek 17:00
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57

GRUPA TAŃCA BREAK DANCE "FUNKY TRIP"
Powstała w listopadzie 1998 roku, jednak w Miejskim Ośrodku Kultury działają od października 2000 roku. Zrzesza młodzież w wieku 13-21 lat, w sumie ponad 20 osób. Program działania opiera się na nauce ruchów tanecznych, stylowych i akrobatycznych. Instruktor stara się ukierunkować tancerzy według ich predyspozycji, zachęca do tworzenia własnych kombinacji. Powstają dzięki temu oryginalne układy taneczne.
Zajęcia: sobota i niedziela 18:00
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57

SEKCJA MODELARSKA "AZOTY"
Instruktorzy: Jan Stolarek, Piotr Stolarek
Istnieje od 1964 roku , z siedzibą w osiedlu "Azoty". Z Miejskim Ośrodkiem Kultury związana od 1992 roku. Tę najbardziej utytułowaną sekcję prowadzi od lat Jan Stolarek - trener kadry narodowej. Sekcja liczy 26 osób, w tym 14 młodzików, 6 juniorów i tylko 6 seniorów. W czasie zajęć chłopcy uczą się m.in. wymiarowania, toczenia, wiercenia, klejenia różną technologią. Umiejętności te pozwalają w przyszłości na budowanie modeli pływających od podstaw. Ostatni etap to treningi na wodzie. Sekcja wychowała całą plejadę mistrzów kraju, Europy i świata. Obecnie w kadrze narodowej jest siedmiu członków sekcji. Plon tegorocznych Mistrzostw Polski to I miejsce zespołowo oraz 16 medali, w tym siedem złotych, cztery srebrne i pięć brązowych. W Mistrzostwach Świata '2000 brało udział pięciu zawodników naszej sekcji, którzy wywalczyli po jednym krążku każdego kruszcu. Sekcja modelarska "Azoty" jest najsilniejsza w kraju w klasie M.
Zajęcia: wtorek, czwartek, piątek 17:00
Modelarnia, os. Zacisze - Azoty

SEKCJA MODELARSKA "JEDENASTKA"
Instruktor: Waldemar Ociepski
Działa w os. "Blachownia" od 1996 r., przy Miejskim Ośrodku Kultury od września 1998 r. Dwadzieścia osób w wieku od 8 do 16 lat zajmuje się głównie budową modeli redukcyjnych z plastiku i papieru oraz modeli swobodnie latających. Doskonaląc zdolności manualne, poznają jednocześnie konstrukcję sprzętu wojskowego, zasady aerodynamiki oraz uczą się szacunku do historii i tradycji. Sekcja bierze udział w wystawach konkursowych, organizuje konkursy i prelekcje.
Zajęcia: czwartek 16:30
Dom Kultury "Lech" w Blachowni

KOŁO PLASTYCZNE
Instruktor: Anna Florczak
Opiekunka koła plastycznego pracuje z młodzieżą w Domu Kultury "Chemik" od 2003 roku kontynuując 30 letnia tradycję pracy Róży Świętek-Kozieł. Koło liczy 25 osób, spotykają się trzy razy w tygodniu. Podczas zajęć młodzież uczy się poznawania nowych technik, doskonalenia umiejętności, wyrażania uczuć i nastrojów poprzez malarstwo na szkle oraz wykonywanie ilustracji do legend i baśni. Uczestnicy zajęć uczą się również malowania akwarelami, temperą, klejówką, natryskiem oraz wykonują portrety i płaskorzeźby w gipsie. Prace sekcji wystawiane są w kozielskiej galerii, holu kina "Chemik", wysyłane na konkursy w kraju i zagranicę. Wielu członków sekcji ukończyło Akademię Sztuk Plastycznych.
Zajęcia: wtorek, środa, czwartek 16:30
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57

KOŁO PLASTYCZNE "TĘCZA"
Instruktor: Elżbieta Winczura
Koło istnieje w Blachowni od czerwca 1996 roku, od września 1998 roku patronat nad nim objął Miejski Ośrodek Kultury. W zajęciach koła od chwili ich utworzenia wzięło udział ok. 100 dzieci. Obecnie na zajęcia uczęszcza ok. 20 dzieci , w wieku od 6 do 13 lat. Głównym założeniem działalności koła jest rozbudzanie wrażliwości i wyobraźni dzieci oraz zainteresowanie twórczością plastyczną. Prace plastyczne prezentowane były na wystawach w Domu Kultury "Lech" w Blachowni, brały również udział na aukcjach podczas blachowniańskich imprez z okazji Dnia Dziecka i Dni Chemika.
Zajęcia: środa 16.00
Dom Kultury "Lech" w Blachowni

EMERYCKA GRUPA WOKALNA "SOKOŁY"
Instruktor: Wiesław Kwinta
Grupa liczy dwanaście osób. Spotkania mają swobodny charakter. Repertuar dobierany jest wspólnie, dominują piosenki biesiadne. Część tych piosenek dopracowywana jest w prostym układzie głosowym z myślą o prezentacjach estradowych.
Zajęcia: czwartek 14:00
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57

TEATR TAŃCA
Instruktor:Michaił Zubkov
Zajęcia z zakresu tańca nowoczesnego prowadzone przez znanego w Europie instruktora - Michaiła Zubkova. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 12 roku życia. Zajęcia obejmują: filozofię tańca, balet, ruch sceniczny. Cykl szkoleniowy zakończony jest wystawieniem spektaklu teatru tańca.
Zajęcia: środa 16:00
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57


KOŁO TEATRALNE
Instruktor: Agnieszka Wójtowicz
Szkolne Koło Teatralne rozpoczęło swoją działalność w 2000 roku. Składa się z uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Koło może się pochwalić wieloma udanymi spektaklami: "Zemsta", "Romeo i Julia", "Moralność pani Dulskiej" czy "Opowieść wigilijna". Uczestnicy Koła Teatralnego często występują w naszym mieście.
Zespół Szkól nr 3 w Sławęcicach

CHÓR
Instruktor: Jolanta Stefaniak
Przez 7 lat chór działał w Parafii p.w. Św. Ducha w Kędzierzynie- Koźlu i był typowym, czterogłosowym chórem parafialnym. Od 1 września 2004 roku chór działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Zespół liczy 32 osoby, w większości w wieku emerytalnym, i opracowuje repertuar w układzie trzygłosowym. W 2004 roku chór „Cantabile” występował podczas „Dni Muzyki na Ziemi Kozielskiej”, zdobywając bardzo dobre recenzje.
Zajęcia: środa 18:00
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57

ZESPÓŁ TANECZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Instruktor: Aleksandra Knop
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: od 6-9 lat i od 10-16 lat. Preferowane są dwie formy tańca - nowoczesny (funky, hip-hop, disco) i współczesny (modern, jazz). Poza tańcem uczestnicy poznają podstawy akrobatyki używanej w tańcu. Uczestnicy przygotowują się do występów na imprezach kulturalnych organizowanych przez MOK oraz w konkursach ogólnopolskich.
Zajęcia: wtorek 15:30 (grupa młodsza),
piątek 16:00 (grupa młodsza), 17:00 (grupa starsza)
Dom Kultury "Chemik", Aleja Jana Pawła II 27,
tel. (077) 483 40 57

SEKCJA ZAJĘĆ RÓŻNYCH
Instruktor: Andrzej Jędrzejczyk
Zajęcia polegają na organizacji czasu młodzieży poprzez rozrywkę w szeroko pojętym znaczeniu. Organizowane są projekcje filmów wraz z omówieniem treści, wyjścia na wystawy i inne imprezy kulturalne. Uczestnicy sekcji mogą również spędzić swój wolny czas przy grach planszowych i nauce prostych technik plastycznych. Kultywują tradycje narodowe i regionalne organizując imprezy okolicznościowe.
Miejsce Kłodnickie - remiza

adres: 47-220 Kędzierzyn-Koźle
Aleja Jana Pawła II 27
telefon: (077) 483-40-57
e-mail: dkchemik@sowatech.com.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.