Warsztaty rozwoju osobistego: Techniki relaksuPodczas jednodniowego warsztatu będziesz mogłapoznać w praktyce następujące techniki: -techniki oddechowe: ENERGY (ćwiczenia podnoszące poziom energii witalnej) i CALM:wyciszające, wprowadzające równowagę wewnętrzną-relaksację ciała i umysłu w pozycji leżącej-pisanie afirmacji-wizualizację-proste ćwiczenia odprężające, które można wykonywać w pracy-taniec żywiołówPoznasz również 9 sposobów łagodzenia stresu. Zapraszam kobiety:-które żyją w pośpiechu-czują ze stres zaczyna negatywnie wpływać na ich zdrowie i psychikę-chciałyby poznać skuteczne techniki regeneracji ciała i umysłu-chciałyby coś zmienić w swoim życiu Asertywna Ja - to warsztat dla wszystkich kobiet, które pragną poczuć się bardziej wolne w kontakcie z drugim człowiekiem, nauczyć się pełniej wyrażać swoje uczucia, potrzeby i poglądy, zamanifestować światu swój prawdziwy głos i pewniej kroczyć swoją ścieżką.
Słowo „asertywność” stało się dziś bardzo modne. Pisma kobiece radzą żebyśmy były asertywne niemal wszędzie: w pracy, w związkach partnerskich, dla przyjaciół, w urzędzie, w restauracji i w supermarkecie. Sama teoria nie wystarczy jednak, aby zmienić wzorzec swojego zachowania. Potrzebna jest praktyka. Jeśli więc jesteś poszukiwaczką swojej asertywności, zapraszam Cię na ten warsztat.
Asertywność to: • sztuka pełnego wyrażania siebie w kontakcie z drugim człowiekiem • umiejętność odmawiania czyli mówienia jasno: NIE! • wyrażanie konstruktywnej krytyki i odpowiedź na nią • wyrażanie własnych potrzeb, uczuć i poglądów w sposób, który respektuje potrzeby, uczucia i poglądy innych • szanowanie godności i praw swoich oraz innych ludzi • przyjmowanie komplementów na swój temat i cieszenie się z nich • poczucie własnej wartości i unikatowości • mówienie światu i sobie: TAK!
Asertywność to złoty środek między zachowaniem biernym i agresywnym.
Podczas warsztatu będziemy tworzyć scenki z dnia codziennego i uczyć się zachowania asertywnego w różnych sytuacjach. Przed warsztatem spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:
Z kim najtrudniej Ci się rozmawia i o czym? Komu najtrudniej Ci odmówić? Kogo najtrudniej poprosić o pomoc? Jak reagujesz na komplementy i pochwały? Czy zdarza Ci się krytykować kogoś? Czy zdarza Ci się tłumić złość? Czy miewasz bóle żołądka przed trudną rozmową? Przy jakich osobach nie możesz „wydusić” z siebie ani słowa? Czy okazujesz swój gniew kiedy coś nie idzie po Twojej myśli? Jak oceniasz swój głos-raczej niski czy wysoki? Czy zdarza Ci się jąkanie? Kiedy Twój głos jest pewny i głośny? Czy chodząc trzymasz się prosto czy jesteś zgarbiona? Czy zdarzają Ci się potknięcia na drodze?
Asertywność łączy się ściśle z ekspresją twórczą, z pokazaniem światu kim jesteśmy naprawdę. Jeśli nie wyrażamy „siebie prawdziwej” pojawiają się częste bóle gardła, zapalenia, angina, chrypka, jąkanie, ściśnięte gardło w pewnych sytuacjach, zbyt wysoki, piskliwy głos, albo zupełne milczenie, trudność z wydobyciem jakiegokolwiek dźwięku. Na warsztacie spróbujemy wrócić do swojego naturalnego głosu, wykorzystując ćwiczenia oddechowe( m.in. oddech brzuszny) i dźwiękowe.
Co mówi Twój asertywny głos światu:
„TAK, jestem otwarta, wychodzę ci naprzeciw świecie, oczekuję sukcesów i przyjemnych niespodzianek, a jeśli coś się nie powiedzie, wyciągnę wnioski i spróbuję jeszcze raz, teraz albo innym razem. Mój głos wyraża zawsze prawdziwe uczucia, potrzeby i poglądy. ”
Asertywność łączy się również ze sposobem chodzenia i kontaktem z podłożem. Czy zmieniając swoją postawę ciała, prostując kręgosłup, rozluźniając chroniczne napięcia, będąc świadomymi każdego kroku możemy stać się bardziej asertywne? TAK! Pomogą nam m.in. ćwiczenia jogi, rozwijanie świadomości poszczególnych części ciała, kontakt stóp z podłożem i gracja poruszania się.
|