kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ducha -> Inne-

Centrum Sztuki IMPART

Centrum Sztuki Impart to już dziś legenda dolnośląskiej kultury. Powstało w 1970 roku z połączenia Estrady Dolnośląskiej i Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych "Hala Ludowa". Początkowo Impart prowadził działalność koncertową własnych zespołów ("Homo-Homini", "Pro Contra", "Bazar", "Spisek" z Haliną Frackowiak, "Waganci" z Anną Jantar) lub zapraszanych z innych przedsiębiorstw estradowych. Do 1987 roku jako jedyny na zlecenie "Pagartu" organizował koncerty takich artystów i zespołów jak "Tangerine Dream", Leonard Conen, Shakin Stevens, czy "Smokie". Od 15 lat prowadzi działalność teatralno - muzyczną, wystawienniczą i przygotowuje własne programy. Jest mecenasem Wrocławskiego Chóru Chłopięcego "Pueri Consonantes" i Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej "Leopoldinum".
Przez 26 lat, do 2005 roku Impart organizował Przegląd Piosenki Aktorskiej. Obecnie jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej i Wrocławskiego Festiwalu Jazz nad Odrą.

Piotr Guzek- dyrektor naczelny i artystyczny Centrum Sztuki Impart:
"Kiedy myślę: Impart, to wiem, że to niepowtarzalne miejsce spotkań z Wami - naszą publicznością. Każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. I tak w  poniedziałki będziecie mieli okazję do obejrzenia spektakli teatralnych, wtorki to kabaret, czwartki - cykl Kocham Jazz, a w weekendy posłuchacie piosenki literackiej."  

Symbolem Impartu jest od dziś Ławeczka przy Mazowieckiej 17. To tutaj, na specjalnie do tego przygotowanej ławeczce spotkacie się z twórcami, którzy wystąpią na naszej scenie. Chcemy, by Impart był miejscem mądrych debiutów i bardzo dobrych premier. Żeby pokazywał Wam świat artystów, różnorodność i piękno ich sztuki. W takim świecie warto być chociaż przez chwilę. Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

adres: 50-412 Wrocław,
ul. Mazowiecka 17
telefon: (071) 344-28-16
e-mail: impart@impart.art.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.