kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Inne -> Bukieciarstwo i florystyka

Akademia Florystyczna

Akademia prowadzi:
roczne szkolenia na poziomie florysta roczne szkolenia na poziomie mistrz florystyki
krótkie warsztaty tematyczne
 dla florystów (doszkalające)
 dla hobbystów
krótkie warsztaty dla firm, w ramach teambuildingu

Akademia organizuje:
pokazy florystyczne

wystawy florystyczne

... Pod naciskiem dużej grupy uczniów, których uczyłam w innych szkołach, a którzy chcieli kontynuować naukę pod moim kierunkiem, w 2006 roku powołałam do życia Akademię. Moim założeniem była mała, elitarna, precyzyjnie poprowadzona firma szkoleniowa. 

Tylko w takich warunkach jestem w stanie zapewnić odpowiedni poziom nauczania i dobrą rodzinną atmosferę, co jest szalenie ważne dla wszystkich florystycznych, artystycznych dusz. Moja oferta skierowana jest głównie do florystów i osób, które z tym zawodem wiążą swoją przyszłość.  Moim zamiarem jest  szkolić, poszerzać umiejętności, pracować z ludźmi z pasją, z zamiłowaniem do przyrody, z absolutną fascynacją roślinami. 

 Jestem doświadczonym nauczycielem florystyki, ale również praktykującą od wielu lat florystką , prowadzącą również kwiaciarnię. Znam tę branżę wielopłaszczyznowo, jak mało kto i wiem doskonale, ile trzeba czasu poświęcić podczas nauki na pracę z roślinami  (zajęcia praktyczne), by nauczyć się florystyki! 

 Istotną też sprawą jest program. Na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej jestem autorką ogólnopolskiego programu nauczania dla florystów,  jest on podstawą nauczania w mojej Akademii. Jednakże został on przeze mnie celowo okrojony, czyli odrzuciłam całkowicie zagadnienia typu przedsiębiorczość, prawo, rachunkowość, marketing, język obcy zawodowy, na rzecz zagadnień ważnych, a mianowicie, na rzecz florystyki i wiedzy o roślinach. Zajęcia praktyczne, czyli praca z roślinami (to jest priorytet) zajmuje nam 4/5 całkowitego czasu , 1/5 to teoria florystyki i cala wiedza o roślinach, bez której nie wyobrażam sobie dobrego florysty. Czas przygotowywania się do egzaminów jest czasem trudnym, ale pełnym działania, ćwiczeń, adrenaliny, realizacji twórczych i co za tym idzie, intensywnej nauki. W tym czasie wszyscy jesteśmy zmobilizowani do pracy, uczniowie skupieni są na organizacji i ćwiczeniach prac egzaminacyjnych,  ja na pomocy, konsultacjach i nadzorze. Cykl nauczania kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, który jest oceniany przez 4 osobową komisję złożoną z Dyplomowanych Międzynarodowych Sędziów Sztuki Florystycznej, a zdany egzamin to wielka satysfakcja, spełnienie twórcze i radość z posiadania tytułu florysta, lub mistrz florystyki, co jest potwierdzone dyplomem. Po egzaminach panuje atmosfera odprężenia i gigantycznego święta.  Co dla mnie ważne, absolwenci miło wspominają czas nauki, z przyjemnością nas odwiedzają. Utrzymują kontakty ze sobą, zawarte są trwałe przyjaźnie, a to jest bezcenne.  Śledzę drogę florystyczną, często karierę i sukcesy moich uczniów i  jestem z nich niezmiernie dumna.....mawiam ...moje dzieci florystyczne.....   
Akademia mieści się w Sękocinie pod Warszawą. Otacza ją duży ogród, „kopalnia roślin”.
W pobliżu mamy również pola i lasy, miejsce wypadów i zajęć plenerowych.

 

adres: Kwiaciarnia
Park Handlowy Janki, plac Szwedzki 3,
05-090 Janki

Akademia Florystyczna
Sadowa 42, 05-090 Sękocin Nowy
telefon: 501 580 020
e-mail: em@em.waw.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.